ana sayfa > Teknoloji > Android Silinen Mesajları Kurtarmak

Android Silinen Mesajları Kurtarmak

Pazar, 19 Kas 2017 yorum ekle yorumlara git

Hemen hemen 2000 üzeri Android cihazı desteklemektedir (Samsung, HTC, LG, Sony) vb bir çok marka telefonda silinen metin mesajlarını anlatacağım program sayesinde kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Telefonunuzun uyumlu olduğundan programın internet sitesinden kontrol edebilirsiniz liste çok büyük olduğundan burada paylaşmayacağım. Kullanacağımız kurtarıcı program herhangi bir root gerektirmez. Bu testte Galaxy S6 da nasıl kurtaracağımızı anlatacağım.

Kullanacağımız programın adı : MobiKin Doctor for Android aşağıdaki linkten indirebilirsiiz.

https://www.mobikin.com/doctor-for-android/

1. Adım – İşlemi başlatmak için telefonumuzu bilgisayarımıza bağlayalım, bağladıktan sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz o cihazı algılayıp kurtarma işleminin hazır olduğunu size bildirecektir.

mobikin kullanımı 1

2. Adım – Bağlandıktan sonra kullanmış olduğunuzun telefon modelini, sürümü vb. gibi bilgiler ekranda yer alır ve aşağıdaki ekran görüntüsünde neleri kurtarmak istediğinizi soran bir seçenekler var bunlardan kişiler, fotoğraflar, mesajlar, arma günlükleri, fotoğraflar gibi seçenekler var biz hepsini kurtaracağız “Select All” seçeneğini işaretleyip ileri diyoruz.

3. Adım: Kurtaracağımız veriler 2-3 dakika içerisinde aşağıdaki ekran görüntüsünde ki gibi olacaktır. Biz anlatımda tüm kategorileri seçtik ancak yalnızca “mesajlar” bölümünü seçtiyseniz sadece onu göreceksiniz. Kurtarmak istediğiniz mesajı seçin ya da üst çubuktaki tümünü seç tikine tıklayarak mesajların hepsini seçin ardından “Recover” butonuna tıklayın.

 

4. Adım: Verileriniz kurtarıldıktan sonra bilgisayarınıza kaydetmek isteyecektir program kurtarılan mesajlarınızın kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin veya yeni klasör oluşturun.

 

Yapacak işlemlemlerimiz bitmiştir düzenli olarak mesajlarınızı yedekleyerek gelecekte bu gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Categories: Teknoloji Tags:
  1. Metin İncepınar
    Salı, 26 Ara 2017 zamanında 20:46 | #1

    Yararlı bilgi için teşekkür ederim.

  1. şimdilik geri bağlantı yok